Mistrzostwo Dolnego Śląska zdobyte ! kolejny raz- mini siatkówka chłopców

Mistrzostwo Dolnego Śląska zdobyte !  kolejny raz- mini siatkówka chłopców

W miniony wtorek 19.04. 2016 Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie wzięła udział w Finale Dolnego Śląska w mini siatkówce chłopców klas szóstych. Rywalizacja odbyła się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016 Szkolnego Związku Sportowego. Na zawody, które odbyły się w Świdnicy, 9-cio osobowy skład, wraz z trenerem pojechał w asyście kibiców ze swojej szkoły. Łącznie ok 50 osób. Dzięki dopingowi oławskich kibiców chłopcy w Świdnickiej Hali Sportowej mogli czuć się jak u siebie.

W turnieju tym okazali się bezkonkurencyjni - pokonali kolejno zespoły z Kamiennej Góry, Świdnicy i Góry. Wszystkie mecze w stosunku setów 2:1 - tym samym powtórzyli wynik z ubiegłego roku. Obronili tytuł Mistrza Dolnego Śląska (rok temu były to piąte klasy i rozgrywki kończyły się na etapie Mistrzostw Dolnego Śląska). Zespół wystąpił w zawodach w następującym składzie: SZYMON WYPUSZCZ, JAKUB SANDRYK, JAKUB GĘBARZEWSKI, KACPER ZIENTARA, OSKAR SOKOŁOWSKI, DAWID WRONA, DOMINIK GUZA, MATEUSZ MOCZKER, MATEUSZ KUŹNICKI - opiekunem drużyny był Pan Jakub Smyk. Ponad to, przypadła im również w udziale nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju, którym okazał się Jakub Sandryk. Przed chłopcami ostatni etap rozgrywek międzyszkolnych - Mistrzostwa Polski. Gratulujemy chłopcom i trenerowi takiego sukcesu i trzymamy kciuki, aby jak najlepiej powiodło im się na Mistrzostwach Polski, które odbędą się niebawem w Głuchołazach.

Wiadomości (utwórz nową)