VII m w finale strefy wrocławskiej dla Gimnazjum nr 1 w Oławie

7.04.2016 reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Oławie w składzie: Makhmudow Akbar, Michał Kołodziej, Wojciech Solarski i Wiktoria Skrypczuk wzięła udział w kolejnym etapie Gimnazjady w szachach. Finał strefy wrocławskiej odbył się w Domu Kultury Wrocław Śródmieście, składał się z siedmiu rund i wystartowało w nim 16 drużyn. Po kilkugodzinnych zmaganiach oławska reprezentacja pod opieką Pana Miłosz Solarskiego wywalczyła 7 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że Makhmudow Akbar na 1 szachownicy zdobył 5 pkt. na 7 to bardzo dobry wynik, dało mu to 4 miejsce wśród pierwszych (najsilniejszych) szachownic. Na początku turnieju drużyna rozstawiona była na 9 miejscu. Konkurencja w naszym województwie jest niezmiernie trudna, bowiem we Wrocławiu grają bardzo silni zawodnicy z I i II kategoriami, również kategoriami międzynarodowymi. Nasz najlepszy zawodnik miał III kategorię. Pierwszy mecz rozstawiono nas z najlepszym zespołem Gimnazjum nr 13 z Wrocławia. Można z dumą powiedzieć, że oprócz tego, że zwyciężyliśmy z kilkoma Gimnazjami z Wrocławia jesteśmy najlepsi ze szkół startujący spoza. VII miejsce to dla nas sukces i motywacja do dalszego doskonalenia się. Szczegółowe wyniki turnieju znajdą państwo na stronie internetowej:   http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_2299/ . Szkolny Związek Sportowy w Oławie gratuluje uczestnikom zawodów.